Тисяча гривень від президента Зеленського: депутатка поділилася думками щодо плюсів та мінусів цих виплат.
Народна депутатка від партії "Слуга Народу" Ольга Василевська-Смаглюк зазначила, що виплата українцям "тисячі від Зеленського" має серед своїх переваг стимулювання ПДВ, проте варто врахувати й потенційні ризики цієї ініціативи.
Цю інформацію вона озвучила в кулуарах Верховної Ради, про що повідомила кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
Нардепка розповіла, що у 2025 році очікують недоотримання ПДВ у бюджет. Тому шляхом виплати по тисячі гривень українцям, можливо, держава прагне стимулювати ПДВ, аби потім з цих коштів сплатити 20% на ЗСУ.
"Ми збільшили податкові ставки, щоб спрямувати 30 мільярдів на підтримку армії. Фінансування збройних сил здійснюється виключно за рахунок наших громадян та податкових внесків. Ті кошти, які будуть розподілені серед населення, якщо Кабінет Міністрів розробить відповідний механізм, є ресурсами міжнародних партнерів, які не могли бути витрачені на армію. І все ж, 20% з цих коштів в кінцевому підсумку також підуть на армію через податкові надходження," - зазначила вона.
Також Василевська-Смаглюк зауважила, що перевагою виплати грошей є підтримка українських виробників та бізнесу, який зокрема розташований в зонах бойових дій.
Водночас народна депутатка наголосила на ризиках, що може нести виплата кожному громадянину по тисячі гривень. Вона підкреслила: кошти можливо було витратити на більш нужденну категорію населення.
"Проте, наприклад, якщо б збільшили зарплату лікарям, але не вчителям – це викликало б обурення. А якщо б підвищили виплати для внутрішньо переміщених осіб, не збільшивши пенсії, це також спричинило б невдоволення. Саме тому було вирішено, щоб кожен міг використати цю тисячу гривень на свій розсуд," – зазначила Василевська-Смаглюк.