П'ятірка найсмачніших страв радянських шкільних їдалень: чим пригощали дітей у СРСР
Від крупи з грудочками до безм'ясних котлет.
У часи Радянського Союзу дефіцит вражав усі сфери життя, але найбільше це позначалося на якості їжі, що стало очевидним для відвідувачів їдалень. Незважаючи на брак продуктів, який приховували під простими та невибагливими стравами, у людей все ж були свої улюблені страви.
"Телеграф" поділиться подробицями про те, які страви подавали учням та простим працівникам у їдальнях, а також розкриє причини, чому ці кулінарні шедеври не користувалися великою популярністю.
Ця каша колись користувалася великою популярністю завдяки своїй доступності, а її поживні властивості залишалися в тіні. Її часто готували в навчальних закладах, як-от школах і дитячих садках, із мінімальною кількістю молока, оскільки це було економічно невигідно. Приготування каші займало небагато часу, а низька вартість дозволяла подавати великі порції, не завдаючи шкоди бюджету. Крім того, небагато людей звертали увагу на неприємні грудочки, що часто траплялися в страві. Хоча манка й була дешевою, вона вимагала певних зусиль під час приготування. Проте з варенням і хлібом вона ставала більш-менш прийнятною.
Для багатьох це справжній смак дитинства, що ховався під маскою бідності. Молочний суп — це ніжна молочна основа з кислуватими макаронами або рисом. Іноді кухарі виявляли креативність і додавали до цього солодкого страви овочі чи фрукти.
У первісному рецепті напій створювали на основі молока та какао, але нестача інгредієнтів внесла свої зміни. Молоко розбавляли водою, а какао використовували в обмежених кількостях. В результаті, під неприємною пінкою ховалася водяниста маса з незрозумілим присмаком, а нижня частина склянки заповнювалася густою, піщаною субстанцією, що викликала відразу. Гіркий присмак настільки контрастував із какао, що лише найвитриваліші діти наважувалися його пити.
Це, певно, одна з небагатьох страв, яку дефіцит сильно не зіпсував. Так, у приготуванні омлету працівники їдальні виявляли неабияку винахідливість і створювали добротно збиту великими міксерами масу з яєць і молока. На відміну від банальної яєчні, ця страва одразу насичувала навіть дорослу людину. Але цієї ситості вистачало на короткий час.
Одним із найбільш цінних і дефіцитних продуктів в ті часи було м'ясо, тому в котлетах його, як правило, не вистачало. Зазвичай для їх приготування використовували фарш, що не містив значної кількості м'яса, а основними інгредієнтами слугували хліб і картопля. Деякі кухарі, бажаючи покращити смакові якості котлет, додавали до суміші окріп з чорного чаю та щедро приправляли спеціями.
Раніше "Телеграф" ділився інформацією про те, як живилися представники влади СРСР та які продукти вважалися елітними в той час.