У 2024 році в Миколаївській області було зареєстровано понад 5 тисяч автомобілів, серед яких лідером за популярністю став Renault Duster.
Протягом перших восьми місяців 2024 року в Миколаївській області було імпортовано та офіційно зареєстровано 5 тисяч 33 автомобілі, з яких найбільшу частку становлять автомобілі марки Renault Duster.
За даними Опендатабот, у період з січня по серпень 2024 року в Україну було імпортовано понад 273 тисячі автомобілів. Найбільш популярною маркою серед усіх ввезених авто став Volkswagen -- понад 30 тисяч авто.
Проте у трьох областях, зокрема на Миколаївщині, а також в Києві та Чернігівській області, спостерігається найвищий рівень імпорту автомобілів Renault Duster.
Відзначається, що найбільше нових автомобілів було зареєстровано в Києві — 36 780 одиниць. Це складає 13,5% від загальної кількості імпортованих автомобілів цього року. Друге місце займає Львівська область з 28 029 автомобілями (10%), а на третьому — Одеська область з 20 070 автомобілями (7%).
Найменша кількість автомобілів була імпортована та зареєстрована в Кіровоградській області – всього 4 тисячі 871 авто, що становить 1.8% від загального обсягу. У Донецькій області зареєстровано 3 тисячі 930 автомобілів, або 1.4%, а в Херсонській – лише 1 тисяча 644 авто, що дорівнює 0.6%. У прифронтовій Луганщині ситуація ще гірша – там зареєстровано лише 1 тисячу 45 автомобілів, що складає 0.4% від загальної кількості.
Відзначимо, що у Миколаївській області було імпортовано та зареєстровано 5 тисяч 33 автомобілі.
До списку найпопулярніших автомобільних марок в Україні увійшли AUDI з 16 021 проданим автомобілем, NISSAN з 15 051, а також BMW з 13 531 одиницею.
Ще до повномасштабного вторгнення, навесні 2021 року, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич доручив опрацювати питання облаштування платних парковок у місті.
У грудні 2023 року депутатам запропонували затвердити правила платного паркування транспорту на території Миколаєва. Розміщення платних майданчиків для паркування узгоджуватиметься з Національною поліцією. Такі майданчики будуть виокремлювати розміткою синього або блакитного кольору, а на їх території встановлюватимуть дорожні знаки, платіжні пристрої, а також в'їзні та виїзні термінали. На території знаходитиметься охорона, табло з інформацією про кількість вільних місць та здійснюватиметься цілодобова відеофіксація. Водночас послуга "мобільне паркування" має бути доступна для водіїв цілодобово.
Водночас миколаївським водіям заборонили паркувати транспортні засоби поза спеціально облаштованих "кишень" на вулиці Нікольській. Причиною такого рішення стало хаотичне паркування, зокрема, на проїзній частині дороги, на даній вулиці.
У червні 2024 року Миколаївська міська рада через Управління транспорту оголосила про відкриття вакансії на посаду інспектора з паркування.
10 липня 2024 року стало відомо, що у Миколаєві розпочали діяльність інспектори з безпеки дорожнього руху та паркування, які підпорядковуються управлінню транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради. В перший день своєї роботи інспектори зафіксували 23 випадки порушень, пов'язаних із неправильною стоянкою, зупинкою та паркуванням.
Згодом, міськрада Миколаєва попросила містян не бити інспекторів з паркування.