У Варшаві вперше за десять років відбудуться "Дні української музики".
"Концерти демонструють вражаючу українську музику, яку варто почути, особливо в ці важкі часи, коли українці віддають свої життя за збереження своєї культури", - зазначив директор фестивалю, польсько-український диригент і композитор Роман Ревакович.
За словами Реваковича, він прагне донести українську класичну музику до польської аудиторії, яка, на жаль, не має достатньої обізнаності про багатства української культури.
"У кожному своєму виступі я зазначаю, що програми польських філармоній не містять достатньої кількості української музики. Після лютого 2024 року спостерігалося певне пожвавлення інтересу, але згодом все знову стихло", - зазначає Ревакович.
Директор фестивалю розповів, що його прагнення просувати українську культуру та музику частково пов'язане з тим, що він є нащадком жертв операції "Вісла".
Дізнайтеся більше: У Львові організували молитовне віче, присвячене річниці початку депортації українців із Закерзоння.
"Я прийшов до цієї українськості довгий час через чоловічий хор "Журавлі", а згодом через прямі контакти з Україною", - сказав він.
Він розповів, що переконував керівників філармонії та оркестру включити український твір до програми хоча б одного концерту на місяць, але це не знайшло підтримки.
Відповідаючи на запитання PAP.PL про можливі труднощі в популяризації польської класичної музики на Фестивалі сучасної музики "Контрасти" у Львові, співзасновник цього заходу Ревакович, який заснував фестиваль у 1995 році, висловив таку думку:
В Україні спостерігається велика прихильність до західних цінностей. Для українців Польща слугує своєрідним орієнтиром у процесі трансформації їхньої країни, тому в ті роки мені не було жодних труднощів; фактично, близько половини програми була присвячена польській музиці. Для нас те, що ми змогли продемонструвати таку кількість польських музичних творів і артистів на фестивалі "Контрасти" у Львові, стало свідченням високої якості нашого заходу.
Організатором 10-го фестивалю "Дніі української музики" є Фонд Pro Musica Viva, який вже 25 років займається популяризацією української музики.
Її опублікував портал українців Польщі "Наш вибір".
8 вересня о 19:00 запрошуємо на камерний концерт тріо Chromatophonic.
Локація: Концертна студія Польського радіо, названої на честь Вітольда Лютославського (вулиця Модзелевського, 59). Безкоштовні квитки доступні для резервування за вказаним посиланням.
Виконавці: Chromatophonic Trio — це музичний колектив, до складу якого входять Роксана Квасніковська (скрипка), Марсель Марковський (віолончель) та Анджей Каралов (фортепіано).
У плані заходів:
10 вересня, 19:00 - хоровий концерт від колективу міста Катовіце Camerata Silesia
Локація: Концертна студія Польського радіо на ім'я Вітольда Лютославського (вулиця Модзелевського, 59). Купити квитки можна за цим посиланням.
У плані заходів:
Класика українського хорового мистецтва: спадщина Максима Березовського (1745-1777), Дмитра Бортнянського (1751-1825) та Артема Веделя (1767-1808).
13 вересня, 19:00 - оркестровий концерт
Концертна студія Польського радіо, названа на честь Вітольда Лютославського (адреса: вул. Модзелевського, 59 / Modzelewskiego 59). Придбати квитки можна за цим посиланням.
Виконавці:
Богдана Півненко (скрипка), Дмитро Таванець (фортепіано), Оксана Нікітюк (меццо-сопрано) та Національний ансамбль солістів "Київська камерата".
Диригент - Роман Ревакович.