Ваша родина має польське походження, якщо серед ваших предків були Галицькі, Вишневські або Потоцькі.
Такі родові імена були тільки в аристократів
Багато українських прізвищ виникли внаслідок характеристик особистості, професійної діяльності або зовнішніх особливостей їх носіїв. Проте серед цих родових назв можна знайти й такі, що походять від осіб з польським корінням.
"Телеграф" розповість, як вони звучать і скільки людей в Україні їх має. Історик Валентин Бендюг каже, що можна дуже легко зрозуміти, що прізвище має польське походження. Вони найчастіше зустрічаються в тих регіонах України, що раніше входили до складу Речі Посполитої.
Серед польського населення найбільш поширеними є прізвища, які закінчуються на "-ський" або "-цький". До таких належать, зокрема, Ковалевський (2384 особи), Галицький (1972 особи), Валевський (124 особи), Потоцький (966 осіб) та Вишневський (3679 осіб), а також ряд інших.
Історичні дослідження свідчать, що спочатку такі прізвища були притаманні лише польським аристократам, які використовували їх для позначення меж своїх володінь. Поступово ця традиція поширилася й на українські території. В результаті подібні закінчення почали додавати до різних прізвиськ, з яких згодом виникли такі прізвища, як Хмельницький, Вербицький, Артемівський, Руданський, Іванівський, Задніпрянський, Левицький та інші.
У регіонах України, які колись були частиною Речі Посполитої, особливо популярні родові прізвища з закінченнями "-ук", "-юк", "-ак" та "-чук". Спочатку ці імена виникли від хрестильних імен, які надавали дітям під час обряду хрещення, щоб вони мали свого янгола-охоронця. Згодом вони набули великої популярності, і серед найвідоміших можна зустріти такі, як Ткачук, Василюк, Гаврилюк, Левчук, Попільнюк, Погребняк, Контратюк та інші.
Нещодавно "Телеграф" ділився інформацією про українців, що походять з шляхетних родин.