Україна посіла перше місце у світі серед держав з найменшими показниками народжуваності.


У липні 2023 року в Україні зафіксували найбільший спад народжуваності за час незалежності

Україна займає останню позицію у світі за показниками народжуваності, згідно з аналізом 228 країн, а також перше місце за рівнем смертності серед 229 держав. Цю інформацію містить звіт, опублікований Центральним розвідувальним управлінням (ЦРУ) США.

За даними управління, за рівнем народжуваності Україна посідає останнє місце зі 6 народженнями на 1000 людей. На передостанній позиції опинилося французьке володіння Сен-П'єр і Мікелон з показником 6,4 народжень на 1000 осіб. Тоді як лідирує у світі Нігер (країна в Західній Африці) з показником 46,6 немовлят на 1000 громадян.

Окрім цього, серед держав з найзначнішим рівнем народжуваності:

Україна займає перше місце в світі за показниками смертності, де на тисячу осіб припадає 18,6 випадків смерті. Литва посідає друге місце з 15,6 смертями на тисячу жителів, а найменша смертність зафіксована в Катарі, де цей показник становить лише 1,4 на тисячу.

На останніх місцях із найменшим показником смертності є також:

Демографічна ситуація в Україні під час війни

Згідно з інформацією Національної академії наук України, на початок 2022 року кількість населення країни в межах кордонів 1991 року дорівнювала 42 мільйонам осіб, а станом на серпень 2023 року ця цифра зменшилася до 36,3 мільйона.

У липні 2023 року в Україні було зафіксовано рекордно низький рівень народжуваності з моменту здобуття незалежності. Ситуація з народжуваністю в країні демонструє негативну тенденцію, починаючи з 2013 року, коли показники зменшуються приблизно на 7% щорічно. Однак масштабне вторгнення, яке сталося пізніше, призвело до найгіршої кризи у сфері народжуваності в Україні за всю її історію.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що після завершення війни країна переживе значний демографічний підйом.

У березні 2024 року в урядових колах обговорювали можливість суттєвого зменшення чисельності населення України, яке, за прогнозами, може скласти 28,9 мільйона до 2041 року та 25,2 мільйона до 2051 року.

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Сергій Гривко висунув ідею запровадити податок на бездітність з метою покращення демографічної ситуації в Україні. Проте цю пропозицію в основному зустріли з критикою. Деякі критики звинуватили його в невідповідності реаліям сучасності і в спробах збільшити податковий тягар на українців. У результаті, у травні він вирішив відкликати свою ініціативу.

Related posts