Українська медіа-спільнота вимагає з'ясувати деталі загибелі журналістки Рощиної під час її утримання в полоні Російської Федерації.


Вікторія Рощина, зображення: Facebook від журналістки.

Українські журналісти та представники медіа-спільноти звертаються з закликом до з'ясування обставин смерті позаштатної авторки "Української правди" Вікторії Рощиної та проведення перевірки щодо 29 українських журналістів, які наразі знаходяться в полоні Російської Федерації. Медіа-рух переконаний, що смерть Рощиної могла бути або навмисним убивством, або наслідком жорстокого поводження та насильства.

Джерело: заява Медіаруху

З точністю до слів: "Ми, представники журналістської спільноти, щиро висловлюємо свої глибокі співчуття родині та колегам Вікторії Рощиної - молодої, відважної та обдарованої української журналістки, яка втратила життя в російському полоні. Їй виповнилося лише 27 років."

Знаючи, що Вікторія Рощина перебувала в ув'язненні більше року і що до російського полону вона була фізично здоровою, ми маємо всі підстави вважати, що її смерть була або результатом умисного вбивства, або наслідком жорстокого поводження та насильства, яких вона зазнала під час перебування в російському полоні".

Деталі: Журналісти звертаються до своїх колег з українських, іноземних та міжнародних медіа з проханням висвітлити цю трагічну подію та ініціювати незалежні розслідування щодо обставин загибелі Рощиної.

Міжнародні організації повинні терміново вжити заходів для оцінки ситуації та забезпечення прав 29 українських журналістів, які наразі утримуються в полоні Російської Федерації.

Зокрема, медіарух звертається до Міжнародного Комітету Червоного Хреста з проханням дотримуватися своїх обов'язків і систематично здійснювати візити до ув'язнених, які перебувають під контролем Російської Федерації.

Дослівно: "Ми вважаємо, що наразі статут і діяльність МКЧХ не відповідає вимогам і обсягам колосальної гуманітарної кризи, спричиненої російської агресією. Ми закликаємо МКЧХ негайно організувати постійні місії з моніторингу в'язниць РФ, де утримуються українські журналісти".

Підписанти також звертаються до ООН з проханням утворити незалежну комісію для розслідування обставин загибелі журналістки. Вони закликають спеціального доповідача ООН з питань свободи слова публічно звітувати про ситуацію, що склалася щодо українських журналістів, які перебувають у російському полоні.

ОБСЄ - перевірити умови утримання українських журналістів на території РФ та призначити спеціальну місію під керівництвом представника з питань свободи ЗМІ для перевірки фактів, що стосуються незаконних затримань, убивств та переслідувань Росією українських журналістів.

ПАРЄ має терміново організувати дебати щодо масштабних порушень прав журналістів Росією, зокрема у зв'язку з убивством Рощиної. Необхідно ініціювати спеціальну резолюцію, яка засудить вбивства українських журналістів і закликатиме до введення санкцій проти російських посадовців, причетних до цих злочинів.

ПАРЄ також закликає призначити спеціального доповідача для підготовки звіту щодо злочинів Росії проти українських журналістів.

Заява доступна для підпису представникам медіа.

Існує можливість підтримати сім'ю Вікторії Рощиної.

Інформація для здійснення фінансового переказу:

Отримувач: Володимир Михайлович Рощин

Номер рахунку: 262088880825983

IBAN: UA1730529900000262088880825983

Банк одержувача: АТ КБ "ПриватБанк", м.Київ, Україна

Микрофинансовая организация: 305299

Призначення платежу: Добровільний внесок для допомоги родині Вікторії Рощиної.

In Memoriam: журналістка Вікторія Рощина, в якій було все, крім байдужості

Related posts