Чи впровадять в Україні повномасштабне відеоспостереження? Депутат озвучив переваги та недоліки єдиної системи.


В даний час системи відеоспостереження перебувають у власності багатьох різних осіб і організацій.

У Верховній Раді на розгляді лежить законопроєкт №11031 "Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки", який у разі ухвалення має об'єднати розрізнені системи відеонагляду, що підпорядковуються різним організаціям і органам влади. Створення такої акумульованої бази інформація із вже існуючих камер матиме свої плюси і мінуси.

Про це "Телеграфу" розповів нардеп від "Слуги народу", член комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Максим Бужанський.

Детальніше ознайомитися з інформацією можна на сайті Телеграф у статті: "Чи варто боятися порядній людині? У Раді роз'яснили причини впровадження системи відеомоніторингу за громадянами".

- Система відеоспостереження в країні має бути єдиною. Що відбувається зараз? У нас є камери, які належать МВС. Є т.зв. "муніципальні" камери. Вони встановлені в різних містах, в обласних центрах. Це різні системи і вони належать хтозна кому, - пояснює нардеп.

Максим Бужанський підкреслив переваги використання інтегрованої системи, що дозволяє звертатися до єдиного розпорядника через відеозв'язок.

- Не приведи боже з вами щось трапилось. Наприклад, ДТП, і вашу автівку хтось зачепив. І ви маєте йти з проханням до когось, щоб вам надали відео, яке комусь належить на муніципальному рівні. А скільки воно зберігається? Тобто жодних гарантій, що ви його отримаєте [від місцевих органів влади] - нема.

З іншого боку, може так статися, що за вами хтось слідкує, і це вже може бути несанкціонований доступ до відеоспостереження, - попередив "слуга" про потенційну небезпеку.

Нагадуємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про те, як депутат розкрив деталі розслідування вбивства Фаріон, використовуючи камери спостереження.

Related posts