Вісім з десяти ухилянтів, яких затримує ТЦК, виявляються відмінними військовими, - зазначив Дикий.


За словами ветерана АТО, на передовій люди зазнають значних змін, адже починають усвідомлювати, що перед ними стоїть "реальне зло, яке прагне їх знищити в даний момент".

Вісім з десяти осіб, яких затримують Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), виявляються здібними солдатами. Таку думку висловив ветеран АТО та колишній командир роти батальону "Айдар" Євген Дикий в інтерв'ю для LIGA.net.

"На даний момент накопичено чимало статистичних даних, адже процес затримання ухилянтів триває вже досить тривалий час. Вісім з десяти осіб вдається затримати. Цікаво, що зміни починаються вже під час подорожі до навчального центру. У самому навчальному центрі ці зміни відбуваються ще швидше, а коли людина потрапляє на фронт, ви навіть не можете уявити, наскільки вона трансформується," - підкреслив він.

За словами Дикого, на фронті люди дуже міняються, оскільки починають розуміти, що навпроти них є "конкретне зло, яке тебе прям зараз хоче вбити", а поруч є конкретний побратим. І в таких людей з'являється усвідомлення: якщо ти почнеш тікати, то ти підведеш побратима, і його вб'ють, заявив колишній військовий.

"У цій місцевості люди зазнають значних змін. Хоча не всі, але вісім з десяти перетворюються на відмінних, адекватних солдатів. Більш того, спостерігати за тим, як вони починають жартувати над тими, хто ухиляється від служби, досить цікаво. І найважливіше, щоб їм не нагадували про те, з чого почався їх власний шлях від 'бусіка', - підкреслив фахівець."

На його думку, для стимулювання людей до мобілізації необхідно вирішити кілька важливих питань.

Верховна Рада повинна прийняти два важливі закони: про максимально допустимий термін військової служби та про кримінальну відповідальність за ухилення від військового обліку. Перед українцем, який підлягає військовій службі, постає непростий вибір: або стати військовослужбовцем на постійній основі, або сплатити штраф у розмірі 25 тисяч гривень. Цей вибір має бути набагато зрозумілішим. Як громадянин цієї держави, ти мав можливість користуватися усіма правами, свободами та державними послугами — від освіти до безвізового режиму. Тепер же від тебе вимагається віддати чотири роки свого життя, щоб забезпечити майбутнє країни. Але у тебе залишається альтернатива: або ти присвячуєш ці роки службі, повертаючись додому героєм, або ж проведеш їх у в'язниці, ставши безкоштовною робочою силою з позначкою засудженого, - зазначив Дикий.

Як повідомляв УНІАН, народна депутатка України, членкиня Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Юлія Яцик заявила, що мобілізація в Україні провалена, а втрати українських військових нині більші, ніж той потенціал мобілізаційного ресурсу, який залучається до ЗСУ. За її словами, українці вже називають мобілізацію "бусифікацією", і ставляться до неї вкрай негативно.

Депутатка також зазначила, що існують особи, які, навіть не отримуючи жодних "додаткових стимулів", самостійно відвідують рекрутингові центри та звертаються до бригад з проханням про прийом на службу.

Related posts