Яке свято відзначають сьогодні: прикмети та заборони 2 вересня


РБК-Україна (проект Styler) розповідає про головні заборони дня, народні прикмети і традиції, хто святкує день ангела.

Мамант з'явився на світ приблизно в 259 році в християнській родині Феодота та Руфіни. Через їхню віру батьків ув'язнили, і вони загинули у в'язниці. Маленького Маманта під свою опіку взяла побожна вдова.

З юних років Мамант почав проповідувати християнське вчення і навернув багатьох своїх однолітків до віри. За це його заарештували і привели на суд. Імператор Авреліан намагався переконати його зректися віри, але марно. Коли спроби імператора зазнали невдачі, Маманта почали катувати.

Згідно з легендами, ангел з'явився Мамантові під час його ув'язнення і наказав йому втекти в пустелю, на гору неподалік Кесарії. Мамант виконав цю вказівку, збудувавши біля гори церкву і живучи там відлюдником. Вважалося, що він отримав від Бога особливий дар – дикі звірі приходили до нього і слухали його проповіді. Їжу Мамант здобував завдяки молоку диких кіз, а сир роздавав бідним.

З часом імператорські солдати знову затримали його, піддали жорстоким катуванням, і врешті-решт Мамант загинув мученицькою смертю.

Мамант Кесарійський (зображення: Вікіпедія)

Антоній Печерський, засновник Києво-Печерської лаври, з’явився на світ на початку XI століття у містечку Любеч неподалік Чернігова. При хрещенні йому дали ім'я Антипа. У молоді роки він вирушив на святу гору Афон, де прийняв чернечий постриг і деякий час мешкав у печері.

Після повернення до Києва, Антоній знайшов притулок у печері поблизу села Берестове, де залишився вірним афонським традиціям, харчуючись виключно чорним хлібом і водою через день. Його аскетичний спосіб життя швидко набув розголосу, і до нього почали навідуватися люди в пошуках порад та благословення.

Коли кількість ченців збільшилася, Антоній переселився до іншої печери, передавши управління монастирем Феодосію. Феодосій впровадив суворий статут у монастирі, де всі працювали разом і починали кожну справу з молитви. Він став прикладом працьовитості й благочестя, організувавши притулок для незаможних та незрячих, виділяючи на їхню підтримку частину доходів монастиря.

Ікона святого Антонія Печерського (зображення: Вікіпедія)

Згідно з віруваннями та народними звичаями українців, сьогодні не рекомендується виконувати такі дії:

У цей час селяни також збирали пізню картоплю. Крім того, 2 вересня вважається сприятливим днем для весіль.

Святого Маманта вважали покровителем кіз і овець, тож люди молилися йому за здоров'я худоби.

Сьогодні свої іменини святкують: Анатолій, Антоній, Василь, Віктор, Володимир, Іван, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Пилип та Стефан.

Згідно з гороскопом, люди, які народяться завтра, належать до знака Діви.

Окрім релігійного свята, сьогодні також відзначаються кілька державних, професійних та інших урочистих і пам'ятних днів. Основні з них:

Related posts