Підвищити штрафи в кілька разів та запровадити кримінальну відповідальність - таку ініціативу висунуло місто, аби захистити пам'ятки від знищення, зазначив Старостенко - новини на Depo.ua.


Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час чергового засідання робочої групи з розробки додаткових механізмів захисту об'єктів культурної спадщини на території міста Києва, передає Depo.ua із посиланням на сайт КМДА.

"На жаль, ми бачимо непоодинокі випадки, коли історичні будівлі руйнуються. Тому місто розробило додаткові правові механізми, аби отримати реальні важелі впливу на недоброчесних власників, котрі доводять пам'ятки до руйнації або просто їх знищують", - повідомила Ганна Старостенко.

Зокрема, місцева адміністрація взяла участь у створенні законопроєктів №11458 і №11459. Ці ініціативи спрямовані на посилення адміністративних заходів та введення кримінальної відповідальності для недобросовісних власників історичних пам'яток, а також передбачають можливість примусового викупу об'єктів культурної спадщини на користь громади.

"На сьогоднішній день штраф за порушення законодавства в сфері охорони пам'яток становить всього 1700 гривень для фізичних осіб та 17 000 гривень для юридичних осіб. Ми виступили з ініціативою підвищення цих штрафів до 50-100 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно сумам від 850 тисяч до 1,7 мільйона гривень! Крім того, ми пропонуємо ввести кримінальну відповідальність за злочини проти культурної спадщини та запровадити механізм примусового викупу пам'яток на користь громади, якщо власники своїми діями сприяють їх знищенню", - зазначила Старостенко.

За словами заступниці Кличка, на рівні міста вживаються додаткові заходи для охорони пам'яток. Зокрема, до Київради було повторно подано доопрацьований проєкт рішення "Про окремі заходи щодо збереження будівель та споруд, зведених понад 100 років тому в м. Київ". Цей документ передбачає, що для виконання робіт у будівлях, яким більше 100 років і які не мають статусу об'єкта культурної спадщини, контрольна картка на тимчасове порушення благоустрою видаватиметься лише за умови наявності рішення Консультативної ради з охорони культурної спадщини Департаменту. Крім того, власникам буде запропоновано відновлювати пошкоджені чи зруйновані будівлі старше 100 років за власні кошти.

"Також спільно з фахівцями та учасниками робочої групи ми напрацьовуємо низку ініціатив, що стануть основою для нового рішення Київської міської ради. Зокрема, щодо запровадження чітких критеріїв для визначення цінної історичної забудови, вичерпних переліків таких об'єктів та порядку їх використання", - підкреслила Ганна Старостенко.

Related posts