У Європейському Союзі висловили свою реакцію на зміни в складі українського уряду.
В Європейському Союзі підкреслили, що призначення на важливі державні позиції в українському уряді є виключно компетенцією суверенних країн. Вони також висловили сподівання на "вельми продуктивну співпрацю" з новими партнерами.
Цю інформацію озвучив речник Європейського Союзу Пітер Стано під час пресконференції в Брюсселі, як повідомляє Укрінформ.
Він підкреслив, що процес призначення нових міністрів в Україні не є компетенцією Європейського Союзу, проте блок висловлює надію на співпрацю з "надійними та ефективними" партнерами в новому складі уряду.
"Це, безсумнівно, не належить до компетенції Європейського Союзу, і ми не будемо коментувати внутрішні рішення, пов'язані з відбором або призначенням осіб на державні посади. Для ЄС важливо мати надійних партнерів з іншого боку, а також стабільну і стійку систему управління. Ми сподіваємося на плідну співпрацю з новими українськими колегами, так само, як це було з попередніми міністрами в сфері зовнішніх відносин і закордонної політики," - зазначив Стано.
Представник зазначив, що Європейський Союз врахував "перезавантаження" уряду України та зміни в державних позиціях. Відповідаючи на запитання щодо можливих ротацій у Кабінеті Міністрів, він підкреслив, що Україна має повне право самостійно ухвалювати рішення стосовно формування уряду та інших державних установ, дотримуючись усіх конституційних норм.
"Отже, це не наша задача - оцінювати даний процес або розкривати, чи отримували ми інформацію, чи ні; це питання для української влади. Можу лише підкреслити, що для нас надзвичайно важливо мати надійних і вірних партнерів з іншого боку. Україна є кандидатом на вступ до Європейського Союзу та веде боротьбу за своє виживання в умовах війни, яка є актом самозахисту. Тож, хто саме займатиме ті чи інші посади в уряді, - це прерогатива цієї країни та її керівництва," - зазначив Стано.
Давид Арахамія повідомив, що в уряді найближчими днями слід очікувати на "значне оновлення".