В Угорщині відкрили першу державну школу для українських дітей, де навчання відбуватиметься двома мовами. Фото
В Угорщині відкрили першу державну українсько-угорську двомовну школу. Це стало можливим в результаті домовленостей президента України Володимира Зеленського та премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Міністерство закордонних справ України інформує про досягнуту домовленість під час липневого візиту угорського керівника до Києва. Як результат, 31 серпня в Будапешті відкрилася перша державна двомовна середня школа та гімназія для українських дітей.
Під час переговорів та зустрічі в Києві президент України підкреслив значущість заснування освітніх установ для українських дітей за межами країни. Угорська сторона висловила свою підтримку цьому проєкту.
Тривалу підготовчу діяльність для відкриття школи провело угорське українське товариство "Дім українських традицій", яке взяло на себе управління освітнім закладом, – зазначається в повідомленні МЗС.
Навчальний процес відбуватиметься українською мовою з першого по дванадцятий класи, а навчальна програма передбачає вивчення угорської та англійської мов як іноземних. Фінансування освітнього закладу забезпечується коштами державного бюджету Угорщини.
Відкриття цієї освітньої установи є ключовим кроком у напрямку розвитку глобальної української спільноти. Доступ до навчання рідною мовою є пріоритетним завданням для президента Зеленського і важливим елементом нової комплексної стратегії Міністерства закордонних справ щодо українців, які проживають за кордоном. Школа в Будапешті не лише сприятиме збереженню української ідентичності, але й допоможе нашим дітям успішно інтегруватися в іноземне суспільство, зберігаючи своє культурне коріння. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, висловивши вдячність угорським партнерам за підтримку в цій важливій ініціативі.
На церемонії відкриття школи в Будапешті були присутні такі високопосадовці: очільник Закарпатської обласної державної адміністрації та начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, а також посол Міністерства закордонних справ України з питань світового українства Мар'яна Беца.
Раніше OBOZ.UA повідомив, що викладачка української мови виявила причину, чому освітяни в Україні досі користуються російською мовою.
Вчора, 30 серпня, знаній український журналіст Анатолій Борсюк висловив свою думку щодо якості освіти, яку отримують сучасні школярі, у коментарі для OBOZ.UA. На думку 78-річного лауреата Шевченківської премії, діти навчаються відповідно до вимог сучасності.